تبلیغات
عطر و ادکلن با 20% تخفیف | نمایندگی عطر و ادکلن مردانه و زنانه آرنا - چگونه ادکلن انتخاب کنیم

خرید عطر را در اواسط روز انجام دهید زیرا تحقیقات نشان می دهد که کارایی حس بویایی انسان، در این زمان در اوج خود قرار دارد. هنگام خرید عطر، برای اینکه مشام تان را از رایحه ی عطرهایی که بو کرده اید خالی کنید، می توانید از قهوه یا دانه ی قهوه استفاده کنید تا بوی عطرهای مختلف با هم تداخل پیدا نکنند.

علاوه بر بوی ادکلن، به بسته بندی آن نیز توجه کنید. معمولاً سازندگان عطر و ادکلن برای اینکه تصویر شفافی از رایحه ی عطر به خریدار بدهند، بسته بندی مناسبی برای آنها در نظر می گیرند. به عنوان مثال عطرهایی که در شیشه های کهربایی و عمیق ریخته شده اند، بوی تند و جنگلی دارند. اما عطرهایی که روی شیشه شان تصاویر فانتزی و کم رنگی دارند، عطرهای ملایم تری هستند.

برای محدود شدن انتخاب هایتان می توانید از یک نفر که در این زمینه تجربه دارد کمک بگیرید. در حال حاضر عطر ها و ادکلن های متنوعی در بازار وجود دارد و برای انتخاب عطر، بررسی کردن همه ی آنها تقریباً غیر ممکن است. بنابراین کمک گرفتن از یک فرد آگاه موجب می شود که با دانستن نوع عطر مورد نظرتان، محدوده ی انتخاب را برایتان کوچک کند.

بهتر است که ادکلن را علاوه بر تستر، روی پوست تان هم امتحان کنید. عطر بین 15 الی 20 دقیقه زمان لازم دارد تا در فضا پخش شود. بنابراین وقتی عطر را روی پوست تان می زنید، رایحه ای که در ابتدا از آن به مشام می رسد در اثر واکنش شیمیایی با پوست تان، به مرور زمان تغییر می کند. بنابراین برای اینکه متوجه شوید رایحه ی عطر قبل از زدن روی پوست به چه صورت بوده، وجود تستر عطر لازم است.

قبل از اینکه در مورد خرید ادکلن تصمیم بگیرید چند نمونه ی کوچک از ادکلن های مورد علاقه تان را بخرید و مدتی از آنها استفاده کنید. ممکن است که تصمیم اولیه تان برای خرید، با تصمیم نهایی یکسان نباشد.

نظر دوستان و خانواده تان را در مورد ادکلن تان بپرسید. زیرا رایحه ای که شما روی بدن خودتان حس می کنید لزوماً با رایحه ای که دیگران از سمت شما حس می کنند یکسان نیست.

بررسی کنید که ادکلن تان با سایر محصولاتی که برای پوست و یا شست و شو بدن استفاده می کنید سازگار باشد. در صورتی که با هم سازگار نیستند، این ادکلن ممکن است انتخاب مناسبی برای شما نباشد.

توجه کنید که ادکلن تان را همراه با تغییر فصل عوض کنید. عوامل طبیعی مانند گرما و رطوبت و سرما می توانند رایحه ی عطر را تغییر دهند. عطرهای ملایم مناسب فصل بهار و تابستان هستند زیرا در گرما و رطوبت کمی تندتر به مشام می رسند. عطرهای تند مناسب پاییز و زمستان هستند زیرا سرما باعث کاهش شدت رایحه ی آنها می شود.

نکات و هشدارها

بهترین قسمت بدن برای امتحان کردن ادکلن، داخل مچ دست و یا داخل آرنج (قسمتی که آرنج خم می شود) است.
تعداد محدودی عطر را همزمان روی پوست تان امتحان نکنید زیرا رایحه هایشان با هم مخلوط می شود و ممکن است بوی یک عطر آن طور که هست به مشام نرسد.
برای اینکه عطرتان تأثیر بیشتری داشته باشد بعد از حمام از آن ستفاده کنید.